уторак, 07 септембар 2021 08:49

Конкурс за упис студената у прву годину основних академских студија за школску 2021/2022. годину у другом уписном року

Технолошки факултет у Лесковцу уписаће у прву годину основних академских студија, у другом уписном року, укупно 79 студенaта, као и 1 студента са инвалидитетом, 1 студента припадника ромске националности и 1 студента држављанина Републике Србије који је у школској 2020/21 години завршио средњу школу у иностранству, чије студије се финансирају из буџета Републике Србије, на студијскoм програму

ТЕХНОЛОШКО ИНЖЕЊЕРСТВО
на следећим модулима:
Фармацеутско козметичке технологије
Материјали и хемијске технологије
Eколошко инжењерство
Прехрамбена технологија и безбедност хране
Индустријски дизајн текстила и одеће
Информациони системи у технолошким процесима

• КОНКУРСНИ РОКОВИ

ДРУГИ КОНКУРСНИ РОК траје од 1. септембра до 17. септембра 2021. године и то:
    - 1, 2, и 3. септембра 2021. године пријављивање кандидата за полагање пријемног испита, од 9 - 14 сати
    - 6. септембра 2021. године у 10 сати полагање пријемног испита:
    6. септембра 2021. године у 14,00 сати објављивање ЈЕДИНСТВЕНЕ РАНГ ЛИСТЕ
    8. септембра 2021. године у 9,00 сати објављивање КОНАЧНЕ РАНГ ЛИСТЕ
    8. и 9. септембра 2021. године од 10,00 - 14,00 сати - упис кандидата

• Сва ближа обавештења у вези са спровођењем конкурса биће истакнута на огласној табли и сајту Факултета.

1. Кандидати приликом пријаве на конкурс подносе на увид ОРИГИНАЛНА ДОКУМЕНТА, а уз пријавни лист предају фотокопије ових докумената, и то:
  • сведочанства сва четири разреда завршене средње школе,
  • диплому о положеном завршном, односно матурском испиту,
  • очитану биометријску личну карту (уз личну карту на увид),
  • доказ о уплати накнаде за полагање пријемног испита.

Кандидати се могу пријавити на конкурс лично или електронским путем, попуњавањем пријавног листа који могу преузети на сајту Факултета. ( download пријавни лист )
Попуњен пријавни лист потребно је потписати, скенирати (у pdf. формату) и са скенираном (у pdf. формату) потребном документацијом послати на e-mail Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. са назнаком “За пријаву на конкурс”.

1. За полагање пријемног испита и друге трошкове које има високошколска установа у вези са спровођењем конкурса, кандидати плаћају накнаду у износу од 2.000,00 динара на текући рачун Факултета број 840-1278666-92, позив на број: 79111117, са назнаком “за полагање пријемног испита”, прималац: Технолошки факултет, Лесковац. Кандидати су обавезни да на полагање пријемног испита понесу са собом личну карту или пасош.
  2. Кандидати који стекну право на упис подносе:
  • оригинална документа или оверене фотокопије,
  • очитану биометријску личну карту,
  • два обрасца ШВ-20 (може се купити се у Скриптарници факултета),
  • индекс (може се купити се у Скриптарници факултета),
  • две фотографије формата 4,5 х 3,5цм,
  • доказ о уплати осигурања у износу од 300 динара,
  • доказ о уплати накнаде за студентски парламент у износу од 200 динара,
  • доказ о уплати накнаде за студенте који се сами финансирају.
    1. Фотокопијe докумената кандидата који нису примљени на Конкурс се не враћају.

Опште и остале одредбе Конкурса се примењују уколико није другачије утврђено текстом конкурса Технолошког факултета у Лесковцу.
Студент може уплатити школарину у једнократном износу, приликом уписа у годину студија, или у две једнаке рате приликом уписа јесењег односно пролећног семестра.
Сви други услови конкурисања студената, конкурсни рокови, процедуре формирања ранг листи и поступак по приговорима биће истакнути на огласној табли и сајту Факултета, а у складу са Општим и осталим одредбама Заједничког конкурса.

• На следећој адреси можете прочитати више о општим одредбама везаним за упис на Факултет
  • Тест за полагање пријемног испита са решењима - математика
  • Тест за полагање пријемног испита са решењима - физика