четвртак, 17 септембар 2020 08:39

Конференција за медије поводом еколошке акцијe студената"Обновљивост смисла"

Obnovljivost smisla v5     Поводом еколошке акције студената Технолошког факултета у Лесковцу "Обновљивост смисла" - Контејнери за рециклажу стакла одржаће се  конференција за медије је у четвртак 17.9.2020 у 10 часова, на Технолошком факултету у Лесковцу,

Иницијатива за рециклажом стакла је могућност да променимо загађен и непријатан распоред стварности и да, ипак преовлада лепота у нашој животној околини. "Обновљивост смисла" је наш предлог као опонент савременим тенденцијама потрошачког света који се нашао на самом врху перфекционе производње, пропасти и потрошње природних ресурса. Сада је потребно пронаћи решење за спас и обновити смисао постојања ван конзумеристичких система. Оно што ствара привид да је све исто и да су немогуће промене, говори о томе да се пасивност заснива на снажној свести да овај и овакав начин живота може организовати само некаква власт. Можда је овај наш предлог као искорак изгледа мали, али то је зато што сви остали изостају.
Координатор акције Марија Тасић ванредни професор

ПРОМО СПОТ