понедељак, 25 март 2019 13:15

Конкурс за ликовне радове, под темом: „Барселона“

Креативни сте?

Лепо цртате?

Желите да другима покажете своје идеје и таленат?

Волите дизајн и моду?

Образложење теме: Барселона је главни град Каталоније, покрајине Шпаније. Она је због своје специфичне културе и географског положаја била седиште великих стваралаца и уметника. Радове Пикаса, Далија, Мироа и архитектонска уметничка достигнућа Гаудија могу се пронаћи у музејима и на трговима града.

Примењени и ликовни уметници често су налазили инспирацију за своје радове управо у разноликом и декадентном стилу Барселоне.

Слобода облика и боја, коју можете наћи у радовима ових великих уметника, треба да буду инспирација за вашу модну колекцију.
Конкурс је отворен за ученике средњих школа на територији Републике Србије.

Рок за слање радова је 15. мај 2019. године.

Приспеле радове ће оцењивати стручна Комисија образована од стране Технолошког факултета у Лесковцу.

Аутори радова који буду добили највише оцене, биће награђени. Најбољи радови ће бити изложени на студентској изложби радова 28. маја 2019. коју организује Технолошки факултет.
Такође позивамо заинтересоване ученике, уколико су у могућности да неке своје креације реализују, да учествују на студентској модној ревији која ће, такође, бити одржана 28. маја 2019. године у Лесковцу.
За сва питања у вези са пријављивањем на конкурс, заинтересовани могу да се обрате Татјани Шарац на телефон 060/3217360 или путем електронске поште на адресу Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. за време трајања конкурса.

sym 1smanj